840 41 42 43

Novinky

Společnosti Telekom a Microsoft spojily síly za účelem podpory inovací v oblasti cloudových služeb v Evropě

Společnost Deutsche Telekom rozšiřuje nabídku cloudových služeb i pro země střední a východní Evropy. Ve spolupráci se společností Microsoft bude v devíti zemích tohoto regionu – od Polska po Řecko. 

Česko má nejvyšší čas na podporu optického internetu

Množství dat přenášených po internetu neustále roste, infrastruktura v českých městech a obcích však na tento vývoj není připravena a její výstavba je extrémně pomalá – vinou komplikované legislativy i postoje řady obcí.

T-Mobile spustil webovou aplikaci pro Chytré auto. Zákazníci získali pohodlnější přístup k informacím

Chytré auto je služba od T-Mobile, která umí díky speciálnímu zařízení do OBD portu každé auto proměnit v chytré.

T-Mobile 2018: Investice vyšší o 8 %, nejlepší síť, růst v oblasti konvergovaných služeb

Praha, 21. února 2019 – Rok 2018 byl pro T-Mobile Czech Republic a.s. rokem velkých změn i úspěchů. Společnost nejen prokázala svou pozici mobilní jedničky a potvrdila, že disponuje jednou z nejlepších mobilních sítí na světě...

Aplikace Můj T-Mobile je na Apple Pay připravena. Zákazníci budou moci novou metodu placení začít využívat na přelomu měsíce

Praha, 19. února - Společnost Apple dnes 19. února oficiálně oznámila podporu Apple Pay na českém trhu a T-Mobile spustí mobilní platby ve své aplikaci Můj T-Mobile již na přelomu měsíce. Zákazníci s telefony iPhone tak budou moci pohodlně platit svá vyúčtování a dobití kreditu. Aplikace Můj T-Mobile je na Apple Pay už připravena, nyní probíhají potřebné testy, po kterých operátor vydá novou aktualizaci aplikace, a zákazníci budou moci tuto platební metodu začít okamžitě využívat. Pomocí Apple Pay budou moci zákazníci kromě aplikace Můj T-Mobile platit také v samoobsluze Můj T-Mobile na webu operátora.

Robot Pepper T-Dee je od 6. prosince součástí T-Mobile týmu

T-Mobile je první operátor v České republice, který do svého týmu přibral humanoidního robota Peppera od SoftBank Robotics.

T- MOBILE NABÍZÍ NEJLEPŠÍ MOBILNÍ SÍŤ V ČESKÉ REPUBLICE

Podle posledního prestižního měření sítí společností P3 z října 2018 dosáhl nejlepších celkových výsledků T-Mobile Czech Republic a.s. (TMCZ).

OPERÁTOŘI DOKONČILI POKRYTÍ PILOTNÍHO ÚSEKU PRAŽSKÉHO METRA

V dubnu tohoto roku byla podepsána smlouva umožňující zahájení pokrývání pilotního úseku pražského metra mobilním signálem.

T-MOBILE STARTUJE INTERNET VĚCÍ V MALÝCH A STŘEDNÍCH FIRMÁCH

Investice do internetu věcí (IoT) přinášejí úspory nebo konkurenční výhodu. Z interních průzkumů společnosti T-Mobile ale vyplynulo, že malé a střední firmy považují IoT za složité a nákladné.

T-MOBILE OTEVÍRÁ NEJMODERNĚJŠÍ DATOVÉ CENTRUM

Společnost T-Mobile otevřela své desáté datové centrum na území České a Slovenské republiky, s názvem DC7. Budova datového centra na území Prahy 10 je zcela nově postavená a navržená jako moderní datové centrum a nabízí špičkové technologie a výrazně efektivnější provoz.

Milan Vašina opouští Deutsche Telekom, jeho nástupcem bude José Perdomo Lorenzo

Praha, 31.5. 2018 - Milan Vašina (1969), generální ředitel společností T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom se rozhodl ukončit své působení ve skupině Deutsche Telekom a požádal představenstvo k uvolnění z funkce k 1. říjnu 2018.

T-MOBILE V 1. ČTVRTLETÍ 2018: SILNÝ RŮST FIXNÍCH SLUŽEB A IPTV

 T-Mobile se připravuje na budoucnost ve znamení konvergovaných služeb a v průběhu prvního čtvrtletí roku 2018 učinil tímto směrem několik důležitých kroků.

„Pevný internet do zásuvky“ rozšiřuje nabídku fixních služeb T-Mobile

T-Mobile dnes spouští novou službu pevného internetu s názvem „Pevný internet do zásuvky“.

NOVÝM VÝKONNÝM ŘEDITELEM B2B V T-MOBILE BUDE PETER ŠKODNÝ

Novým výkonným ředitelem pro B2B segment ve společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom se od 1. května 2018 stane Peter Škodný.

Nová adresa kanceláře společnosti B4COM v Táboře

Od 1.4.2018 má naše společnost v Táboře pobočku na nové adrese Chýnovská 1098/5, 390 02 Tábor.

T-MOBILE V ROCE 2017: STABILNÍ MOBILNÍ JEDNIČKA, SILNĚJŠÍ POZICE VE FIXNÍM PŘIPOJENÍ

Rok 2017 byl pro T-Mobile mimořádně úspěšný. Operátor si díky zisku 128 tisíc nových zákazníků upevnil pozici domácí mobilní jedničky a navýšil náskok na nejbližší konkurenci.

T-Mobile zrychluje svůj Pevný internet

Nový tarif XL přinese rychlost až 250 Mbit/s za 799 Kč měsíčně. 

T-Mobile má nejlepší síť v ČR

Podle posledního prestižního testování sítí společností P3 Communications GmbH konaného v ČR v říjnu 2017, dosáhla nejlepších celkových výsledků společnost T-Mobile Czech Republic (TMCZ).

T-MOBILE NOVÝM ČLENEM PROJEKTU FENIX

Problematikou ochrany zejména před DDoS útoky se v České republice zabývá projekt FENIX, který vznikl na půdě českého peeringového uzlu - sdružení NIX.CZ.

T-Mobile sjednotil ceny pro pevné připojení

T-Mobile provedl sjednocení cen svých tarifů Pevný internet – nyní už jsou dostupné všem zákazníkům za zvýhodněné ceny.

PRVNÍ POLOVINA 2017: T-MOBILE VE VELMI DOBRÉ KONDICI

Ve druhém čtvrtletí roku 2017 T-Mobile Czech Republic úspěšně implementoval evropskou regulaci týkající se EU roamingu a umožnil zákazníkům využívat výhody služby roam-like-home výrazně dříve, než předepisovala směrnice.

T-Mobile spouští nový web o internetu věcí

Web TEO mujteo.cz by si měl do záložek uložit každý zájemce o internet věcí z řad nadšenců i firem, které se o digitalizaci svého podnikání a využití, ale i benefitech této nové technologie, zajímají.

T-MOBILE BRZY OTEVŘE NEJMODERNĚJŠÍ NEUTRÁLNÍ DATOVÉ CENTRUM

Společnost T-Mobile vychází vstříc velkému zájmu zákazníků a na začátek roku 2018 připravuje otevření zatím nejmodernějšího nezávislého datového centra v České republice s názvem „DC7“.

DALŠÍ Z PLÁNOVANÝCH ODSTÁVEK PROBĚHNE 6. – 8. KVĚTNA

T-Mobile  oznamuje plánovanou odstávku některých služeb v souvislosti s aktualizací systémů péče o zákazníky v termínu od 6. května

NATIONAL GEOGRAPHIC UVÁDÍ PREMIÉRU SVÉHO PRVNÍHO PLNĚ HRANÉHO SERIÁLU GÉNIUS

Výkonnými producenty jsou držitelé Oscara Brian Grazer a Ron Howard, v hlavní roli Alberta Einsteina se představí Geoffrey Rush. Každou neděli od 23.dubna ve 21 hodin na National Geographic.

Pevný internet od T-Mobile: větší pokrytí a vyšší rychlost s novou technologií

Operátor rozšiřuje pokrytí svého pevného internetu na minimálně 97 % domácností v ČR – ke stávajícímu připojení pomocí technologie xDSL totiž přidává i možnost připojení přes LTE.

Nové T-Mobile tarify pro podnikatele

T-Mobile spouští od 3.4.2017 zcela nové tarify pro podnikatele.

DALŠÍ Z PLÁNOVANÝCH ODSTÁVEK PROBĚHNE 10. – 12. BŘEZNA

T-Mobile  oznamuje plánovanou odstávku některých služeb v souvislosti s aktualizací systémů péče o zákazníky v termínu od 10. března, 19 hod do rána 12. března.

T-Mobile v roce 2016: růst, rozšíření LTE pokrytí a podpora inovací

V roce 2016 se T-Mobile Czech Republic soustředil na další rozšiřování a zkvalitňování své sítě nejrychlejšího mobilního internetu a rozvoj nabídky služeb pro rezidentní i firemní zákazníky s důrazem na inovace.

DALŠÍ Z PLÁNOVANÝCH ODSTÁVEK PROBĚHNE 10. – 13. ÚNORA

T-Mobile oznamuje plánovanou odstávku některých služeb v souvislosti s aktualizací systémů péče o zákazníky v termínu od 10. února, 20 hod do půlnoci 13. února.

T-MOBILE zlevňuje vybraná zařízení EET

Počínaje 16. lednem 2017 T-Mobile snižuje cenu těchto konkrétních zařízení a služeb - Terminál a Kasu zákaznici nově pořídí za 10995 Kč, zařízení Tablet stojí nyní 7995 Kč.

T-Mobile se chystá na 5G: postavil první radiovou linku 10 Gbit/s

Společnost Ericsson nainstalovala koncem roku 2016 v mobilní síti T-Mobile první mikrovlnný spoj s kapacitou až 10 Gbit/s v České republice.

T-Mobile začne v prvním čtvrtletí 2017 testovat eSIM

T-Mobile začne v prvním čtvrtletí 2017 testovat eSIM | T-Mobile t-press Celosvětová asociace mobilních operátorů GSMA zveřejnila koncem listopadu 2016 standard tzv. vestavěné SIM karty (embedded SIM, eSIM), na jehož vzniku se několik let podílela i společnost Deutsche Telekom (DT).  

Privátní cloud zrychlí inovace ve výrobě zemědělských strojů

T-Mobile spolu se společností Alef NULA kompletně přebudovaly datové centrum největšího českého výrobce zemědělských strojů, firmy Agrostroj Pelhřimov.

T-Mobile představuje CHYTRÉ AUTO

Společnost T-Mobile spustí 1. prosince prodej unikátního řešení na českém trhu pod názvem Chytré auto.

První tři čtvrtletí 2016: návrat k růstu mobilních tržeb po osmi letech, stále jedničkou v počtu zákazníků

Také ve třetím čtvrtletí tohoto roku T-Mobile Czech Republic udržel dosavadní tempo a směr a dosáhl velmi dobrých výsledků. V porovnání se stejným obdobím loňského roku se počet zákazníků mírně zvýšil a lehce překročil hranici 6 milionů.

Vyjádření k šetření Evropské komise ve věci sdílení sítí

Sdílení sítí je standardní způsob spolupráce mezi operátory na celém světě.

Problémy s aktivací, změnami a řešením poruch u služby Pevný internet

Problémy s aktivací, změnami a řešením poruch u služby Pevný internet | T-Mobile t-press Od konce srpna dochází k technickým komplikacím, které mají za následek zhoršenou dostupnost služby Pevný internet pro aktivace a změny nastavení nebo při řešení poruch.  

T-Mobile zveřejnil ceny svých zařízení EET

T-Mobile zveřejnil ceny svých zařízení EET | T-Mobile t-press T-Mobile zveřejnil ceny svých zařízení pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Dále představil speciální datový tarif pouze za 40 Kč/měsíčně poskytující firemním zákazníkům neomezená data pro komunikaci s centrálním systémem EET.  

První polovina roku 2016: T-Mobile vykazuje stabilní výkonnost

První polovina roku 2016: T-Mobile vykazuje stabilní výkonnost | T-Mobile t-press V první polovině letošního roku T-Mobile Czech Republic vykázal velmi dobré výsledky, které potvrzují, že strategie integrovaného operátora a zaměření na efektivitu ve všech oblastech jsou správné.  

Letní série plánovaných odstávek u T-Mobile

V souvislosti s vlnou přechodu na nový systém pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) oznamuje T-Mobile letní sérii plánovaných odstávek některých služeb.

HW budget nebo atraktivní cenové tarify?

Společnost B4COM přichází s další novinkou určenou pro své zákazníky. 

T-Mobile spouští nové virtuální datové centrum

Nové virtuální datové centrum (dále VDC) je provozováno na špičkových technologiích v datových centrech T-Mobile a nabízí cloudové služby infrastruktury i vlastní platformy. „V případě nástupu nového virtuálního datového centra se jedná o vznik služby, která logicky zapadá do filozofie T-Mobile jako jedničky v datových centrech a bezpečném zacházení s daty zákazníka,“ říká Martin Záklasník, ředitel marketingu pro firemní segment a MNC T‑Mobile. Nové VDC bude dostupné během léta 2016 pro všechny zákazníky ze segmentu středních a velkých podniků a státní správě.

T-Mobile získal jako první operátor v ČR certifikaci Business Continuity

T-Mobile získal jako první operátor v ČR certifikaci Business Continuity | T-Mobile t-press Operátor letos v únoru prošel recertifikačním auditem a mimo jiné jako první operátor v ČR (a druhá firma v ČR obecně) získal akreditovanou certifikaci Business Continuity ISO 22301 (systém řízení kontinuity podnikání).  

První čtvrtletí 2016: T-MOBILE oznamuje uspokojivé výsledky

V prvním čtvrtletí roku 2016 se T-Mobile Czech Republic i nadále zaměřoval na monetizaci mobilních dat a svého potenciálu v B2B oblasti. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku, tržby z mobilních služeb vzrostly o 1,4 %, což se odrazilo i v nárůstu ukazatele EBITDA o 7 %. Zákaznická báze zůstala na úrovni srovnatelné s minulým rokem, přičemž počet mobilních zákazníků překročil 6 milionů.

T-Mobile rozšiřuje pokrytí LTE-Advanced

Praha, 11. dubna 2016 - T-Mobile pokračuje v avizovaném pokrývání superrychlou technologií LTE-Advanced (LTE-A), a na mapě ČR tak přibylo 58 nových míst s rychlostí přenosu dat až 150 Mbit/s pro stahování. Do konce roku by měl počet LTE-A vysílačů operátora dosáhnout téměř tisícovky.

Wi-Fi volání je dostupné pro všechny tarifní zákazníky

T-Mobile spustil Wi-Fi volání do komerčního provozu i pro tarifní zákazníky. Dosud mohli tuto službu z technických důvodů využívat jen firemní klienti.

Nový roamingový ceník T-Mobile začne platit 30. dubna

Poslední dubnový den letošního roku začne platit EU Roaming, respektive nový princip účtování roamingových služeb v zemích EU.

T-Mobile připravuje řešení EET

Praha, 18. února 2016 - T-Mobile aktivně pracuje na komplexní nabídce produktů a služeb pro řešení elektronické evidence tržeb (EET), která vychází ze zkušenosti operátorů Deutsche Telekom v zahraničí, kteří již tuto povinnost zavedli.

Milan Vašina generálním ředitelem skupiny Slovak Telekom

Milan Vašina i nadále zůstává generálním ředitelem T-Mobile Czech Republic a.s.

LTE T-Mobile v roce 2015: pokryto již 82 % populace ČR

Praha, 7. ledna 2016 – T-Mobile v roce 2015 významně rozšířil pokrytí České republiky sítí LTE – na konci roku mohlo nejrychlejší mobilní internet využívat 82 % její populace.

Služba Wi-Fi volání byla spuštěna do komerčního provozu

T-Mobile spustil jako první operátor v České republice do komerčního provozu službu Wi-Fi volání umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť. V tuto chvíli je služba dostupná firemním klientům.

T-Mobile již napřesrok uvede eSIM, tradiční SIM karty skončí do 10 let

T-Mobile se v rámci skupiny Deutsche Telekom aktivně podílí na vývoji otevřeného standardu pro tzv. vestavěnou SIM kartu (eSIM), která bude trvalou součástí zařízení a bude možné ji jednoduše aktivovat a spravovat na dálku.

T-MOBILE OZNAMUJE VÝSLEDKY DEVÍTI INOVATIVNÍCH MĚSÍCŮ ROKU 2015

V prvních devíti měsících tohoto roku se T-Mobile Czech Republic zaměřil na zhodnocování mobilních datových služeb a přinesl na trh nová řešení v této oblasti.

T-Mobile představuje Wi-Fi volání jako první v ČR

T-Mobile spustil do interního provozu službu Wi-Fi volání. Je založena na technologii Voice over Wi-Fi (VoWiFi), která umožňuje standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť.

T-Mobile začal pokrývat LTE na frekvenci 2100 MHz, nasadil Single RAN

T-Mobile nasadil na svých vysílačích pokrývajících město Teplice koncept Single RAN, který spojuje technologie 2G, 3G a LTE do jediného univerzálního řešení. Postupně jej bude zavádět na nových LTE vysílačích a současně jím nahrazovat svou stávající 3G technologii.

TMCZ chrání své zákazníky s Android zařízeními před bezpečnostním rizikem

Podle zpráv v médiích jsou Android zařízení v současné době vystavena bezpečnostnímu riziku. Experti objevili chybu zabezpečení v části systému, který se používá pro přehrávání multimediálních souborů. Ohrožena jsou všechna zařízení se systémem Android, nezávisle na tom, v jaké síti fungují.

První polovina 2015: T-Mobile potvrzuje strategii integrovaného operátora

V první polovině letošního roku T-Mobile potvrdil svou strategii integrovaného operátora – ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zaznamenal nárůst celkových tržeb, a to zejména díky posílení pozice v B2B po fúzi s GTS Czech.

Smlouva o pokrytí tunelů trasy V.A podepsána

Společnosti CETIN, T-Mobile a Vodafone podepsaly s Dopravním podnikem hl. m. Prahy Smlouvu o umístění telekomunikační technologie vyzařovacího kabelu pro pokrytí nových tunelů trasy V.A metra signálem. Smlouva je uzavřena na 6 let, signál mobilních sítí pro hlasové služby a vysokorychlostní internet (3G i LTE) budou moci využívat zákazníci všech mobilních operátorů včetně O2  i zákazníci virtuálních operátorů.

Letní "retro" info grafika

Věřili byste, že Nokii 5110 (rok výroby 1998!) k dnešnímu dni aktivně používá 9 800 zákazníků?

Léto s magentovým LTE+

V létě se vydávají na cesty nejen lidé, ale LTE+ od T-Mobile. Od června je nejrychlejší mobilní internet dostupný na většině velkých přehrad a jezer ČR a LTE už pokrývá také devět hlavních dálnic a rychlostních silnic. V červnu operátor navíc pokryl dalších 124 měst a obcí. S přednostmi LTE+ se zákazníci mohou seznámit v LTE trucku, který v létě objíždí celou republiku.

SIGFOX: nová bezdrátová síť pro „internet věcí“ v České republice

T-Mobile a Blue Cell Networks ve spolupráci se společností SIGFOX zahajují v České republice pilotní provoz bezdrátové sítě určené pro tzv. internet věcí. Testování bude probíhat na několika vysílačích operátora v Praze a na základě jeho výsledku se partneři rozhodnou, zda sítí SIGFOX postupně pokryjí celou Českou republiku.

T-Mobile komerčně spustil VoLTE jako první operátor v ČR

T-Mobile dnes spustil Voice over LTE (VoLTE) umožňující standardní IP hovory v síti LTE do komerčního provozu. Současně ukončil technický pilot této technologie, který probíhal od října loňského roku. T-Mobile začíná VoLTE nabízet zákazníkům jako jeden z prvních operátorů na světě. Prvním podporovaným zařízením je Samsung Galaxy S5, na zprovoznění v dalších typech telefonů operátor intenzivně pracuje společně s jejich výrobci.

2014: T-MOBILE CZECH REPUBLIC OZNAMUJE ÚSPĚŠNÝ ROK

Rok 2014 představoval zásadní milník v historii T-Mobile Czech Republic (dále jen TMCZ), a to v mnoha ohledech. Zjednodušila se akcionářská struktura: Deutsche Telekom získal zbývající menšinový podíl a stal se jediným akcionářem společnosti. TMCZ také dokončil fúze s T-Systems CZ a GTS Czech, což významně posílilo pozici operátora v B2B segmentu. Z provozního a finančního hlediska společnost splnila stanovené cíle. Počet zákazníků překročil hranici 6 milionů; dosažené finanční výsledky lze na klesajícím trhu označit za uspokojivé. TMCZ pokračoval v budování své vysokorychlostní 3G a LTE sítě, a zpřístupnil tak nejrychlejší internet přibližně 90 % obyvatel ČR.

První test LTE 4x4 MIMO v pásmu 800 MHz dopadl úspěšně

T-Mobile uskutečnil první test 4x4 MIMO v nízkofrekvenčním pásmu na světě. Výsledek: až dvojnásobná rychlost, lepší signál v budovách a na okrajích pokrytí, možnost zvýšení kvality VoLTE a rozšíření pokrytí touto technologií.

T-Mobile se vloni ubránil výrazně silnějším DDoS útokům

Intenzita DDoS útoků stoupla koncem roku 2014 až o 15 milionů %. Nejvíce se útočilo na NTP a DNS servery, nejméně na mobilní infrastrukturu. T-Mobile všechny nebezpečné útoky eliminoval prostřednictvím „DDoS pračky".

Sloučení společností GTS Czech s.r.o. a T-Mobile Czech Republic a.s.

Od začátku ledna 2015 dochází k sloučení společností GTS Czech s.r.o. a T-Mobile Czech Republic a.s. Tato změna je v souladu se strategií skupiny Deutsche Telekom a povede ke zkvalitnění a dalšímu rozvoji ICT služeb pro firemní zákazníky.

Změna sídla společnosti B4COM

Společnost B4COM, doposud sídlící na adrese Americká 362/11 120 00 Praha 2, změnila své sídlo na adresu Vlastibořská 2840/1, Horní Počernice, 193 00 Praha 9.

GTS ukázala, jak na Big Data

GTS Czech (GTS) připravil pro své zákazníky seminář na téma Data Governance a Big data. Šedesát návštěvníků z více než třiceti firem se seznámilo s problematikou Big Data a právní regulace Data Governance, včetně praktických příkladů práce s daty ve společnosti Tesco. Součástí semináře bylo i představení nové služby GTS Databáze jako služba.

Poptávka po cloudových řešeních roste , GTS Czech spouští databázi jako službu

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) nabízí od září nový produkt Databáze jako služba (GTS DBaaS). Poskytovaný databázový systém umožňuje pravidelné zálohování datového obsahu a díky hostování v zabezpečených datových centrech GTS garantuje vysokou dostupnost.

Nová adresa obchodní kanceláře v Táboře

Od 1.9.2014 je naše obchodní kancelář v Táboře na nové adrese: Tábor Palackého 357/5 390 01 Tábor tel.: +420 602 557 210

Skupina GTS spouští službu Sjednocená komunikace

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center ve střední a východní Evropě, představuje novou službu Sjednocená komunikace, která propojuje hlasové služby, zasílání zpráv a nástroje pro spolupráci v jediném řešení.

Deutsche Telekom uzavírá akvizici GTS Central Europe

Deutsche Telekom zahajuje provozní integraci GTS. Zákazníky a zaměstnance čekají výhody.

Skupina GTS expanduje díky nárůstu poptávky po cloudových službách

7. května 2014 – Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center ve střední a východní Evropě, posouvá hranice své cloudové platformy a rozšiřuje dostupnost cloudových řešení do dalších zemí regionu střední a východní Evropy.

Evropská komise schválila akvizici GTS Central Europe skupinou Deutsche telekom

Deutsche Telekom dnes obdržel konečný souhlas Evropské komise s převzetím GTS Central Europe (“GTS”). Akvizice byla oznámena v listopadu 2013 a nyní byla bezpodmínečně schválena. Transakce bude uzavřena v nejbližších týdnech.

Skupina GTS spouští ve střední a východní Evropě novou bezpečnostní službu Anti-DDoS

Skupina GTS představuje svou novou službu, která poskytuje maximální zabezpečení firemních sítí před obávanými distribuovanými DoS útoky (DDoS).

GTS Czech představila v Olomouci potenciál hybridního cloudu

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) uspořádal pro své zákazníky z Olomouckého kraje zdarma seminář na téma Hybridní cloud a privátní datová centra s podtitulem „Obnova a rozšíření datového centra rychle a efektivně“.

Skupina GTS pokračuje v rozšiřování a investicích

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center ve střední a východní Evropě, dnes zveřejnila své neauditované hospodářské výsledky za rok 2013.

Skupina GTS vybuduje optickou síť pro hotely Orbis Hotel Group

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, vybuduje pro Orbis Hotel Group, předního provozovatele hotelových řetězců ve východní Evropě, komplexní optickou síťovou infrastrukturu napříč Polskem.

Skupina GTS ověřila bezpečnost svých datových center a cloudových služeb

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a největší poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, zkontrolovala v rámci pravidelných testů bezpečnost svých datových center a cloudových služeb.

Virtuální mobilní služby sítě GTS Czech využívá již 50 000 zákazníků

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS), který se před necelým rokem stal prvním plnohodnotným virtuálním mobilním operátorem (MVNO) a zároveň poskytovatelem velkoobchodní virtuální mobilní platformy (MVNE), již dosáhl počtu 50 000 aktivních uživatelů mobilních služeb v rámci své sítě.

Skupina GTS zajistí pro LUKOIL kompletní síťovou infrastrukturu

GTS zajistila návrh a realizaci nové víceúčelové síťové infrastruktury, která zabezpečí spolehlivý provoz čerpacích stanic společnosti LUKOIL v Polsku. Speciálně navržené řešení nabízí hlasovou a datovou IP platformu GTS nové generace, která podporuje všechny interní obchodní aplikace společnosti LUKOIL, prodejní místa a platební systém pro fleet card.

GTS Czech představila zákazníkům potenciál hybridního Cloudu

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) v pátek připravil pro své zákazníky seminář na téma Hybridní cloud a privátní datová centra s podtitulem „Obnova a rozšíření datového centra rychle a efektivně".

Deutsche Telekom získává skupinu GTS Central Europe

Deutsche Telekom posiluje svou pozici na firemním trhu akvizicí GTS Central Europe („GTS“) v celkové hodnotě 546 milionů eur. Společně s GTS zvýší Deutsche Telekom svou schopnost nabízet opravdu integrované celoevropské telekomunikační služby a rovněž tak integrované produkty v zemích, kde má v tuto chvíli omezenou infrastrukturu v oblasti pevných sítí.

GTS poskytne hybridní cloudové služby společnosti ClickAd

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, zajistí vysoce výkonné hybridní cloudové řešení pro správu klíčových aplikací společnosti ClickAd.

Mezinárodní přepravce GeoPost (DPD) uzavřel smlouvu s GTS

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, zajistí komplexní cloudové služby pro Business Intelligence platformu společnosti GeoPost Group, významného evropského přepravce expresních balíků pro firemní i běžné zákazníky po celé Evropě.

GTS Czech rozšiřuje své řešení sjednocené komunikace, představuje virtuální ústřednu

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) uvádí na trh nový produkt Virtuální ústředna. Bude nabízen samostatně i jako součást kombinovaného telekomunikačního řešení zahrnujícího pevné a mobilní služby, které GTS spustí v nejbližší době. Virtuální řešení představuje efektivnější a komfortnější alternativu ke klasické pobočkové ústředně. K jeho výhodám patří především úspora nákladů, široké spektrum koncových zařízení a větší rozsah služeb.

GTS Czech spouští nové webové stránky

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, spustila nové webové stránky www.gtsce.com.

Desátý ročník golfového turnaje GTS Czech Cup má svého vítěze

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) uspořádal pro své firemní zákazníky jubilejní 10. ročník golfového turnaje GTS Czech Cup, který se konal 7. června na golfovém hřišti na Konopišti.

GTS Czech s CZ.NIC testovaly ochranu proti distribuovaným DoS útokům

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) ve spolupráci se sdružením CZ.NIC, správcem domény .CZ, provedl rozsáhlé testování zařízení na ochranu proti distribuovaným DoS útokům (DDoS) – FortiDDoS. Součástí testů byly různé simulace útoků tak, aby se nasazená technologie prověřila v reálném provozu. I při nejvyšší okamžité zátěži až 1,5 milionu paketů za vteřinu fungovaly zkušební webové stránky bez podstatného zvýšení odezvy a s nezměněným komfortem pro koncového uživatele. Prokázala se tak účinnost tohoto způsobu ochrany před útoky z internetu.

Síť GTS ve střední a východní Evropě přechází na 100 G díky řešení společnosti Ciena

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, využije řešení společnosti Ciena® Corporation, specialisty na síťovou infrastrukturu.

Technologii do sdíleného centra zákaznických služeb dodala společnost GTS Czech

Dnes v Hodoníně zahajuje provoz nové Sdílené centrum zákaznických služeb společnosti BEI Multimedia Interactive, které v okrese s vysokou nezaměstnaností poskytne práci až pro 400 lidí. Slavnostní otevření se konalo za účasti prezidenta Hospodářské komory ČR Petra Kužela, člena Rady Jihomoravského kraje Jiřího Jandy, starostky města Hodonín Milany Grauové, bývalého starosty Igora Taptiče, ředitele hodonínského Úřadu práce Radka Hořáka a dalších významných osobností.

Skupina GTS získala mezinárodní certifikace ISO 27001

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, získala mezinárodně uznávanou certifikaci systému managementu bezpečnosti informací (ISMS) dle ISO 27001 pro svá datová centra napříč celým regionem.

Děti zákazníků GTS Czech se rozloučily s prázdninami plavbou po Labi

Zákazníci telekomunikačního operátora a poskytovatele ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) se společně se svými dětmi rozloučili s prázdninami. GTS pro ně na konci srpna uspořádala velkou okružní plavbu parníkem po řece Labi s úžasným panoramatem Českého středohoří, které se zúčastnilo 150 dospělých a 50 dětí.

Zákazníci GTS Czech si rozšířili znalosti o Big data a Business intelligence

Telekomunikační operátor a poskytovatel ICT služeb a datových center GTS Czech (GTS) uspořádal včera společně se svým partnerem Infinity seminář na téma Big data a Business intelligence s podtitulem „Co ještě o své firmě a zákaznících nevíte“. Desítky zákazníků GTS si na něm zdarma rozšířily své znalosti o možnostech analýzy dat a zároveň se seznámily s konkrétními příklady využití ve společnostech Bidvest (dříve Nowaco) a Motor Jikov.

GTS dodá hlasové a mezinárodní VPN služby britské společnosti Penzias zajišťující správu technologií

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, vytvoří v Polsku, Rumunsku a Maďarsku virtuální privátní síť (VPN) a zajistí hlasové služby firmě Penzias – britské společnosti spravující telekomunikační systémy pro kancelářské budovy.

Řešení GTS Data Storage získalo ocenění IT Produkt 2012

Řízené úložné řešení pro lepší zabezpečení a spolehlivější správu dat GTS Data Storage, které nabízí telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech, se dostalo do nejužšího výběru nejlepších letošních novinek a získalo ocenění IT Produkt 2012.

GTS spouští novou službu videokonferencí v HD kvalitě, dostupnou kdykoli a kdekoli; Platforma Vidyo přináší škálovatelný systém telepresence jak velkým, tak malým a středním firmám

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, spouští novou službu GTS Videokonference.

GTS rozšiřuje nabídku ethernetových služeb do dalších evropských zemí

Stále narůstající poptávka po ethernetových službách vedla skupinu GTS Central Europe (GTS), předního telekomunikačního operátora s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, k nabídce unikátního ethernetového produktu také mimo hlavní země působnosti skupiny GTS, kterými jsou Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko a Rumunsko. Prostřednictvím svých partnerů a dalších kontaktů v regionu střední a východní Evropy tak nyní GTS nabízí službu Ethernet Line rovněž v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Ukrajině a v Turecku.

Operátor GTS Czech představil mobilní verzi svého webu

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) spustil od dubna 2012 mobilní verzi svého webu.

Skupina GTS spouští nové služby Data Storage a Backup založené na cloudu

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor s vlastní sítí ve střední a východní Evropě, uvedla na trh dvě nová řízená úložná řešení pro lepší zabezpečení a spolehlivější správu dat a jejich replikaci.

Operátor GTS Czech vyhrál výběrové řízení Hradce Králové, město ušetří

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) podepsal s Magistrátem města Hradec Králové smlouvu na zajištění pevných hlasových služeb v následujících čtyřech letech za 9,5 milionu Kč. Město přitom původně předpokládalo hodnotu zakázky ve výši 20 milionů. Výběrové řízení vyhlášené 11. listopadu probíhalo formou aukce.

GTS poskytne společnosti UniCredit další datové centrum

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, poskytne bance UniCredit, svému dlouholetému zákazníkovi v České republice, služby datového centra v rozsahu přes 60m2.

GTS Czech postaví pro svého nového zákazníka Centrum Holdings datový sál

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech poskytuje od konce loňského roku své služby netmediální společnosti Centrum Holdings.

Operátor GTS Czech podepsal smlouvu s Pardubickým krajem

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) podepsal v prosinci loňského roku s Pardubickým krajem rámcovou smlouvu na poskytování pevných hlasových služeb. Smlouva je uzavřena na jeden rok a hodnota zakázky je přibližně 600 tisíc Kč. Výběrové řízení bylo vyhlášeno v listopadu 2011.

GTS Central Europe se připojuje k virtuální ethernetové platformě společnosti ancotel

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center ve střední a východní Evropě, navázala spolupráci se společností ancotel a propojila se s její virtuální ethernetovou platformou.

GTS Czech rozšířil své partnerství s VMware

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) rozšířil v prosinci své partnerství se společností VMware, globálním lídrem v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury.

GTS Czech je partnerem VMware pro cloud

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) se stal v listopadu partnerem společnosti VMware, globálního lídra v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury. GTS získala v partnerském programu VMware Service Provider, který je součástí iniciativy vCloud, ohodnocení Professional. Dosažená úroveň potvrzuje vysoké znalosti odborníků GTS při implementaci virtualizačních řešení od VMware. Ty GTS využívá v rámci své služby GTS Virtual Hosting.

GTS Czech se stala certifikovaným partnerem společnosti Microsoft

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech (GTS) se s platností od začátku prosince stal Authorized Mobility Partner společnosti Microsoft. Odborníci GTS tak mohou mimo jiné bezplatně převádět kvalifikované licence produktů Microsoft do cloudové platformy GTS a usnadnit tak využívání cloudových služeb. Ty GTS nabízí pod názvem GTS Virtual Hosting.

GTS otevírá nové datové centrum na Slovensku

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center v regionu, otevřela tento týden nové datové centrum v Bratislavě.

GTS Ethernet VPN přichází s novými funkcemi

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení ve střední a východní Evropě, zdokonalila svou ethernetovou službu GTS Ethernet VPN.

GTS získala za své ethernetové služby ocenění MEF

Skupina GTS Central Europe (GTS) získala prestižní ocenění „Regionální poskytovatel služeb roku“ od organizace Metro Ethernet Forum (MEF). Ta oceňuje vedoucí postavení společnosti v rozvoji a dodávkách ethernetových služeb v regionu EMEA. GTS byla nominována také v kategorii „Nejlepší ethernetové služby v oblasti velkoobchodu“.

GTS Czech získala od společnosti Cisco partnerskou certifikaci úrovně Premier

Společnost GTS Czech dnes oznámila, že získala certifikaci úrovně Premier od společnosti Cisco®. Aby se firma GTS Czech mohla stát držitelem certifikace úrovně Premier, musela splnit standardy dané společností Cisco týkající se především síťové odbornosti, služeb, podpory a spokojenosti zákazníka.

Firma Acision uloží svá data u GTS Czech

Telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center GTS Czech získal nového významného zákazníka do svého datového centra THP 24 v Praze. Společnost Acision, vedoucí světový poskytovatel mobilních dat, uzavřela s GTS Czech tříletou smlouvu na umístění svých serverů.

GTS Central Europe postaví pro polské Ministerstvo spravedlnosti datovou síť

Skupina GTS Central Europe (GTS), přední poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení ve střední a východní Evropě, vyhrála tendr na vybudování širokopásmové sítě pro polské Ministerstvo spravedlnosti.

GTS – první operátor v regionu střední a východní Evropy s MEF certifikací ethernetových služeb

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center, dnes oznámila úspěšné dokončení certifikace MEF 9 a MEF 14 svých ethernetových služeb.

GTS zajistí pro Tesco IP VPN služby v celém regionu

Telekomunikační skupina GTS Central Europe (GTS) poskytne maloobchodnímu řetězci Tesco IP VPN služby v celém regionu střední a východní Evropy. Vzájemná spolupráce v České republice se tím rozšířila i do Maďarska, Polska a na Slovensko, a zahrnuje tak téměř 1000 obchodů.

Skupina GTS rozšiřuje své služby o virtuální hosting

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí poskytovatel integrovaných telekomunikačních řešení a služeb datových center v regionu, dnes spustila nové řešení pro virtuální servery- GTS Virtual Server.

GTS Czech rozšiřuje své datové centrum v Ostravě

Telekomunikační operátor GTS Czech pokračuje v posilování pozice skupiny GTS v oblasti datových center a otevřel tento týden nový sál ve svém ostravském centru.

GTS Czech spouští GTS Media Line, nové řešení pro šíření médií

Telekomunikační operátor GTS Czech dnes uvedl v České republice na trh novou profesionální službu určenou pro distribuci médií. Služba GTS Media Line nabízí nové, pro média optimalizované prostředí pro přenos řady formátů včetně HDTV, které zároveň odpovídá všem specifickým požadavkům současného mediálního průmyslu.

Ukončení služby telegramů

Telefónica O2, poskytovatel veřejné telegrafní služby v ČR, oznámila ukončení této služby k 31. 5. 2011.

GTS Central Europe posiluje svůj závazek dodávat firmám standardizované ethernetové služby

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, dnes oznámila, že se stává členem organizace Metro Ethernet Forum (MEF).

GTS Czech rozšiřuje portfolio svých služeb o technologii VDSL

Telekomunikační operátor GTS Czech rozšiřuje od 10. května nabídku svého připojení k internetu GTS internet DSL o dvě nové produktové řady využívající technologii VDSL.

GTS Czech spustila vlastní SMS centrum a nové služby

Telekomunikační operátor GTS Czech spustil na začátku tohoto roku své vlastní SMS centrum a související dvě nové služby určené pro zákazníky z řad firem, veřejné a státní správy a velkoobchodu.

GTS nabízí webový monitoring výkonu ethernetových služeb, první svého druhu

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, dnes oznámila spuštění svého on-line monitoringu výkonu služeb určeného pro zákazníky GTS Ethernet Line.

GTS rozšiřuje regionální optickou síť do oblasti Balkánu

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí v regionu střední a východní Evropy, zavedla přes srbskou hranici druhý optický kabel a rozšířila působnost své regionální optické sítě do Srbska a Slovinska.

GTS Ethernet VPN: první nativní Layer 2 VPN síť ve střední a východní Evropě

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, oznámila spuštění nové služby GTS Ethernet VPN.

GTS CE získala ocenění za nejlepší velkoobchodní nabídku ve střední a východní Evropě

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, získala prestižní ocenění Capacity Awards Nejlepší velkoobchodní nabídka ve střední a východní Evropě.

GTS Czech a T-Mobile vyhrály tendr středočeských nemocnic na jednotnou komunikační infrastrukturu

Konsorcium společností GTS Czech a T-Mobile bude zajišťovat jednotnou komunikační infrastrukturu zdravotnických zařízení Středočeského kraje.

Skupina GTS dokončila akvizici Interware, maďarského provozovatele datových center

kupina GTS Central Europe (GTS) vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, dokončila akvizici společnosti Interware.

Skupina GTS sjednocuje společnosti pod jeden název - GTS Novera se změní na GTS Czech

Všichni operátoři telekomunikační skupiny GTS Central Europe (GTS) budou od 1. října vystupovat pod sjednoceným názvem a používat jednotnou značku GTS.

GTS Central Europe nominována v rámci World Communication Awards 2010 na Nejlepšího regionálního operátora

Společnost GTS Central Europe (GTS) byla díky svému zaměření na zákazníky, široké nabídce řešení a stabilní finanční výkonnosti vybrána mezi finalisty kategorie Nejlepší regionální operátor v rámci World Communication Awards.

GTS Central Europe posiluje akvizicí Dial Telecom své aktivity na Slovensku

Společnost GTS Central Europe (GTS), telekomunikační operátor a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, koupila slovenského operátora Dial Telecom a.s. Jeho zákaznická báze a vlastní metropolitní optická síť v Bratislavě významně rozšíří možnosti GTS Slovakia při poskytování služeb zákazníkům po celém Slovensku.

GTS Novera rozvíjí integrovaná řešení, stala se partnerem HP

Společnost GTS Novera, celonárodní telekomunikační operátor, uzavírá v rámci komplexního zajišťování integrovaných telekomunikačních řešení partnerství s lídry trhu informačních technologií a věnuje se systematicky vzdělávání svých specialistů

GTS Novera otevírá již sedmé housingové centrum, třetí během posledního roku

Společnost GTS Novera, celonárodní telekomunikační operátor, dnes v Praze otevřela své sedmé datové centrum v České republice a upevnila tak svou vedoucí pozici v této oblasti.

Skupina GTS Central Europe představila novou unikátní nabídku ethernetových služeb

GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, posiluje svou ethernetovou infrastrukturu.

Skupina GTS Central Europe kupuje Interware, maďarského provozovatele datových center

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, dnes oznámila, že se dohodla na akvizici společnosti Interware Zrt. Ta je vedoucím poskytovatelem služeb datových center na maďarském trhu.

Skupina GTS Central Europe rozšiřuje svou působnost, koupila rumunského operátora Datek

Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, oznámila dokončení kontraktu o akvizici firmy Datek, který byl podepsán v prosinci loňského roku.

Strategické partnerství K2 atmitec a GTS Novera

Nové služby v oblasti outsourcingu služeb a platforem, cloud computingu, hostingu a řešení problému důvěry mezi zákazníky a poskytovali služeb datového centra či ojedinělý rozsah servisu pro klienty. To je jen malá část novinek, které s sebou přináší spuštění datového centra společnosti K2 atmitec v Ostravě.

GTS Central Europe si pro rozšíření svých ethernetových služeb vybrala Alcatel-Lucent

GTS Central Europe (GTS CE) si vybrala společnost Alcatel-Lucent (Euronext: Paříž a NYSE: ALU), vedoucího představitele v oblasti pevných, mobilních a konvergovaných širokopásmových sítí, IP technologií, aplikací a služeb, aby pomohl zavést ethernetové služby firemním a telekomunikačním zákazníkům skupiny.

GTS Novera zajistí připojení tiskového centra pro podpis odzbrojovací smlouvy

Telekomunikační operátor GTS Novera zajistí připojení tiskového centra Správy Pražského hradu pro zítřejší setkání prezidentů USA a Ruské federace. To se týká podpisu smlouvy o snížení počtu jaderných zbraní.

GTS Central Europe pokračuje v rozšiřování svých datových center

GTS Central Europe (GTS CE), přední telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, oznámil plány na další rozšiřování infrastruktury svých datových center. Navazuje tak na úspěch v této oblasti, kterého dosáhl v loňském roce. Datová centra GTS CE jsou umístěná v největších městech regionu, kde skupina působí – v České republice, Slovensku,

Novera modré číslo ze zahraničí: efektivní komunikace se zákazníky z desítek zemí

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera od března výrazně rozšířil svou unikátní službu Novera modré číslo ze zahraničí. Služba, která byla doposud dostupná pouze ze tří středoevropských zemí, je nově rozšířena do celkem 39 států Evropy i celého světa.

GTS CE získala ocenění Nejlepší velkoobchodní nabídka ve střední a východní Evropě

GTS Central Europe, vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, získal prestižní ocenění Nejlepší velkoobchodní nabídka ve střední a východní Evropě

GTS CE sjednocuje v rámci pěti zemí střední Evropy svou ethernetovou síť

GTS Central Europe (GTS CE), vedoucí telekomunikační operátor v regionu, sjednocuje svou ethernetovou infrastrukturu. Vytváří tak zcela novou ethernetovou síť založenou na již existujících optických sítích pokrývajících pět evropských zemí: Českou republiku, Maďarsko, Polsko, Rumunsko a Slovensko.

GTS Novera nabízí firmám virtuální asistentku a outsourcing call centra

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera spustil novou službu Novera call centrum. Ta nabízí plný outsourcing firemního call centra s garantovanou kvalitou a servisem, který je zajištěn díky moderní a zabezpečené technologii.

Od 9.11.2009 lze vytáčet národní telefonní čísla v mezinárodním formátu

S platností od 9.11.2009 bude v telefonní síti GTS Novera umožněna volba národních telefonních čísel také v mezinárodním formátu s prefixem 00420.

Roste poptávka po housingových službách

Poptávka po housingových centrech neustále roste, a to i v současné době hospodářské recese. Proto celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera dnes oznámil své plány na další růst v této oblasti. Otevření rozšířeného brněnského centra je naplánováno na konec října tohoto roku a na jaře bude otevřeno nové housingové centrum v Praze o velikosti 700 m2. Plánovaná rozšíření navazují na otevření datového sálu v Praze, ke kterému došlo v létě.

Nová služba Novera virtuální fax

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera spustil od března novou službu Novera virtuální fax. Ta nabízí rychlé a jednoduché odesílání i přijímání faxů přímo z e-mailového programu nebo pomocí webového rozhraní bez ohledu na místo, kde se uživatel zrovna nachází.

GTS Novera spustila novou bezdrátovou síť

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera spustil v první polovině tohoto roku novou bezdrátovou síť v Praze. Síť založená na technologii FWA (Fixed Wireless Access) v pásmu 28 GHz významným způsobem navyšuje kapacitu stávající přístupové sítě GTS Novera v Praze.

GTS Novera rozšířila své datové centrum

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera dokončil rozšíření svého housingového centra v Praze o nový sál. Ještě před otevřením sálu si zákazníci rezervovali již přes 30 % nově vzniklé kapacity.

Balíček Novera duo

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera zjednodušil od dubna platbu i pro své zákazníky využívající službu Novera duo. Fakturuje jim tak nejen poskytované služby, ale i paušál za pronájem telefonních linek vlastněných dominantním operátorem.

co se děje nejen u nás