840 41 42 43

Wi-Fi volání je dostupné pro všechny tarifní zákazníky

Wi-Fi volání spuštěno do komerčního provozu i pro tarifní zákazníky
Počet podporujících telefonů se rozšířil o šest iPhonů a další Samsung
Služba je nyní potenciálně využitelná pro 140 tisíc klientů

T-Mobile spustil Wi-Fi volání do komerčního provozu i pro tarifní zákazníky. Dosud mohli tuto službu z technických důvodů využívat jen firemní klienti. Rovněž se rozšířil počet podporovaných telefonů – k přístroji Samsung Galaxy S6 edge přibyly v průběhu minulého týdne také iPhony 5s, 5c, 6, 6 plus, 6s, 6s plus a dále Samsung Galaxy S6. Wi-Fi volání je v současné době potenciálně dostupné pro zhruba 140 000 zákazníků, kteří využívají telefon s podporou služby.

„Wi-Fi volání jsme uvedli jako první a stále nabízíme jako jediný český operátor,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací T-Mobile, a dodává: „Zpřístupněním služby tarifním zákazníkům plníme slib z konce minulého roku, kdy jsme Wi-Fi volání spustili pouze firemním klientům.“ V horizontu týdnů T-Mobile tuto službu zpřístupní také zákazníkům s předplacenou kartou.  

Wi-Fi volání je založeno na technologii Voice over Wi-Fi (VoWi-Fi) umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť, přičemž uživatel uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Služba je zdarma a pro její využívání stačí zapnout ji v menu telefonu (podmínkou je aktuální firmware a u telefonů Samsung také přístroj z distribuční sítě T-Mobile). Hovory/zprávy se účtují standardně podle tarifu zákazníka.

Služba přináší velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí a rychlé spojení (podobně jako VoLTE). Uplatnění nalezne zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Pokud je v místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z Wi-Fi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do Wi-Fi.

Další informace najdete na adrese www.t-mobile.cz/wifivolani.

co se děje nejen u nás