840 41 42 43

Služba Wi-Fi volání byla spuštěna do komerčního provozu

Standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť
Plynulé přepínání hovoru mezi sítěmi Wi-Fi a LTE
Služba je zdarma, účtování hovorů a zpráv podle tarifu zákazníka

T-Mobile spustil jako první operátor v České republice do komerčního provozu službu Wi-Fi volání umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť. V tuto chvíli je služba dostupná firemním klientům. Wi-Fi volání podporuje telefon Samsung Galaxy S6 edge, operátor ve spolupráci s výrobci připravuje na podporu této technologie další telefony.

„Po úspěšném zaměstnaneckém provozu nyní Wi-Fi volání spouštíme i pro naše zákazníky,“ říká Milan Hába, ředitel technologických a obchodních inovací v T-Mobile, a dodává: „Každá Wi-Fi v České republice se potenciálně stává naším vysílačem.“

Služba, která je nyní komerčně dostupná firemním klientům, je zdarma a hovory/zprávy se účtují standardně podle tarifu zákazníka. Pro její využívání není zapotřebí instalace, stačí ji zapnout v menu telefonu (podmínkou je aktuální firmware a přístroj z distribuční sítě T-Mobile). K rezidentním klientům se Wi-Fi volání dostane z technických důvodů později – během prvního pololetí roku 2016.

Wi-Fi volání je založeno na technologii Voice over Wi-Fi (VoWi-Fi) umožňující standardní mobilní volání a posílání SMS/MMS přes Wi-Fi síť, přičemž uživatel uskutečňuje hovory nebo posílá zprávy se svým telefonním číslem úplně stejně jako v mobilní síti. Služba nalezne uplatnění zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě, jako jsou například suterénní restaurace, bary či hudební kluby, ocelové výrobní haly nebo sklady.

Služba přináší velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí a rychlé spojení (podobně jako VoLTE). Pokud je v místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Při odchodu z Wi-Fi pokrytí hovor plynule přejde do sítě LTE jako VoLTE hovor, stejný princip se uplatňuje při přechodu z LTE do Wi-Fi. Tuto funkcionalitu dosud nasadilo jen několik operátorů na světě.

Další informace o službě Wi-Fi volání najdete na adrese www.t-mobile.cz/wifivolani.

co se děje nejen u nás